Klausos praradimo simptomai

 

Klausos netekimo pripažinimas sau pačiam arba kažkam iš jūsų pažįstamų, susidūrusiam su šia problema, yra pirmas žingsnis link padėties pagerinimo. Dažniausiai tarp pirmų garsų, kurie „pradingsta“ yra aukštesnio dažnio, tai yra skardūs garsai. Klausytojo požiūriu, tokie garsai yra:

Kiti klausos susilpnėjimo simptomai:

Žmonės su susilpnėjusia klausa dažnai susikuria būdus, padedančius susitvarkyti su sunkesnėmis klausymosi situacijomis. Šie veiksmai apima:

Klausos praradimo testavimas

 

Jei yra įtariamas klausos netekimas, reikia kreiptis pas klausos specialistą, tam kad patikrinti ir įvertinti klausą. Tokius tyrimus gali paskirti ar atlikti: gydytojai audiologai; ausų, nosies ir gerklės gydytojai; gydytojai terapeutai; bendrosios praktikos gydytojai; otolaringologai ir otologai.

 

Sulaukus 50 metų reguliariai atlikti klausos tyrimą yra taip pat svarbu, kaip ir kasmet pasitikrinti sveikatą pas terapeutą. Dauguma žmonių prisimena, kad reikia pasitikrinti sveikatą prieš savo gimtadienį, nes taip lengviau atsiminti.

 

Klausos tyrimas yra neskausmingas, patogus ir saugus. Iš esmės jis susideda iš atsakinėjimų į klausimus apie jūsų girdėjimą, kasdienių žodžių atpažinimą įvairiuose garso lygiuose, bei įvairių garsų išgirdimą.

 

Jūsų gebėjimas girdėti kiekvieną toną ir dažnį, duoda unikalią Jūsų girdėjimo kreivę, kuri yra užrašoma taip vadinamoje audiogramoje. Tuomet klausos specialistas naudoja audiogramą klausos netekimo tipui ir laipsniui nustatyti. Šie testai padeda nustatyti ar konkretų klausos netekimą geriau gydyti medikamentais, ar pritaikyti klausos aparatus.

 

Klausos pažeidimo tipai

 

Jūsų sugebėjimas girdėti yra unikalus, kaip ir jūsų pirštų atspaudai. Jokie du žmonės neturi lygiai tokio paties klausos susilpnėjimo. Triukšmas darbo vietoje, paveldėta sveikatos būklė, vaikystės arba suaugusiųjų ligos tampa įvairių žmonių įvairaus tipo klausos susilpnėjimo priežastimis.

 

Klasifikuojami trys klausos praradimo tipai:

 

 « Atgal - Toliau »