FM SISTEMOS

full-image

FM sistemos

Yra situacijų, kuriose net skaitmeniniai klausos aparatai ne visada veikia taip kaip iš jų tikimasi. Tam tikrose aidinčiose arba triukšmingose aplinkose klausos aparatai negali pilnai užtikrinti norimos garso kokybės, kai norima girdėti konkretų žmogų. Tokių aplinkų pavyzdžiai: auditorija, mokyklos klasė, salė, bažnyčia ir kt. Tik patys geriausieji (deja, ir brangiausieji) klausos aparatai gali pilnai patenkinti Jūsų lūkesčius. Tačiau sprendimas yra -  tai FM sistemos. Tokia sistema susideda iš siųstuvo, kurį turi kalbėtojas (pavyzdžiui mokytojas) ir imtuvo, kurį turi neprigirdintysis. Žmogaus balsas iš siųstuvo perduodamas į imtuvą bevieliu būdu, šiuo keliu eliminuojant patalpos akustiką ir triukšmus. Pojūtis toks, lyg kalbėtojas kalbėtų Jums tiesiai į ausį arba į klausos aparato mikrofoną.

Taigi FM sistemos ir klausos aparatai dirba kartu, kad padėtų neprigirdintiesiems girdėti. Gerai klausai ir kalbos suvokimui yra svarbus geras klausos aparato pritaikymas. Tačiau net ir tinkamai parinktas klausos aparatas negali visada užtikrinti gero girdėjimo visose situacijose. Reikšmingas kalbos supratimo pagerinimas viešose patalpose ar grupėse, kur yra daug žmonių, gali būti atliekamas naudojant FM technologiją. Pašaliniai garsai klasėje, tokie kaip popieriaus šlamėjimas, kalbantys vaikai arba ventiliacijos triukšmas gali blaškyti ir trukdyti išskirti kalbą iš foninio triukšmo. Klasėse, auditorijose ir visuomeninėse erdvėse, kur yra bloga akustika ar kalbantysis yra toliau, girdėjimas ir kalbos supratimas yra blogesnis – pavyzdžiui,  mokytojas pamokoje.

FM sistema “paima” kalbos signalą iš šaltinio (per atskirą mikrofoną/siųstuvą) ir siunčia tiesiai į klausos aparatą, esantį neprigirdinčiojo ausyje. Naudojamos FM sistemos gali žymiai sušvelninti  foninį triukšmą, pagerindamos signalo ir triukšmo santykį mažiausiai 12 – 20 dB. Be kalbos suprantamumo didinimo ir foninio triukšmo neigiamų efektų sumažinimo FM sistemos taip pat gerina vaiko bendravimo įgūdžių vystymąsi. Vaikams su klausos praradimu, FM sistema paankstina kalbos vystymąsį ir gali padėti tėvų – vaikų bendravimui. FM technologijos taip pat gerina vaiko/mokytojo (auklėtojo) bendravimą “pašalindamos atstumą” tarp vaiko ir mokytojo. Vaikas gali gerai girdėti ką sako mokytojas (auklėtojas) nepaisant supančio grupėje triukšmo. Praktiškai visi Siemens užausiniai klausos aparatai yra suderinami su plačiai naudojamomis FM technologijomis. Siūlomos skaitmeninės FM sistemos tinka naudoti su bet kokios firmos klausos aparatais, jei jie turi teleritės režimą. Taip pat mūsų siūlomos skaitmeninės FM sistemos ypač gerai užsirekomendavo nešiojančiųjų kochlearinius implantus tarpe, kuriems kokybiškas, be pašalinių triukšmų garsas yra itin svarbus. Šiuo atveju FM sistemos jungiamos prie kalbos procesoriaus DAI laideliu, tuo pačiu, kuris naudojamas ir kalbos procesoriaus sujungimui su audio aparatūra. 

Mes siūlome unikalias Švedų kompanijos Bellman & Symfon pilnai skaitmenines FM sistemas Bellman Audio Domino. Šios  sistemos naudoja panašias į skaitmeniniuose klausos aparatuose naudojamas technologijas: kryptinių mikrofonų sistemas kalbančiojo balsui išskyrimui iš aplinkos, elektroninių ir aplinkos triukšmų slopinimą, o taip pat siūlo tą  pačią garso kokybę nepriklausomai nuo atstumo tarp siųstuvo ir imtuvo bei atsparumą įvairios kilmės trukdžiams. Tai, beje, yra pagrindinis tradicinių analoginių FM sistemų trūkumas: didėjant atstumui nuo kalbėtojo prastėja garso kokybė, kurią dar labiau pablogina įvairūs elektroninio triukšmo šaltiniai, kuriais gali būti bet kuri elektroninė aparatūra. Skaitmeninis signalo perdavimo būdas užtikrina idealią garso kokybę, nepriklausomai nuo atstumo bei atsparumą bet kokiems elektriniams trukdžiams. Be to naudojamas kodavimas užtikrina ryšio kanalo saugumą ir leidžia naudoti skaitmenines FM sistemas gretimose patalpose, viena kitai nemaišant. 

Siūlomos sistemos yra modernaus dizaino, turi itin patogų, lengvai perprantamą valdymą. Bellman Audio Domino FM sistemų privalumas - galimybė valdyti siųstuvą per atstumą bei tembro reguliavimas. Bellman Audio Domino Classic skaitmeninės FM sistemos privalumas - žema kaina ir itin geras kainos - funkcionalumo santykis. Kaina yra pilnai kompensuojama Techninės pagalbos neįgaliesiems centro: plačiau. Bellman Audio Domino Pro sistema yra tiekiama su daugiau priedų ir turi papildomą funkcionalumą: kiek imtuvo visakrypčių ir kryptinių mikrofonų režimus, tiek ir siųstuvo kiek visakryptį tiek kryptinų mikrofoną, valdoma per atstumą iš imtuvo. Kryptiniai mikrofonai dar labiau išryškina ir pagerina garsą net ir itin triukšmingoje aplinkoje be to galima pasirinkti ką iš pašnekovų norite girdėti. Ši sistema yra iš dalies kompensuojama Techninės pagalbos neįgalisiems centro, o papildoma priemoka yra nedidelė.

Taigi rinkitės kas Jums svarbiau! Visos sistemos yra tiekiamos su visais reikalingiausiais priedais, patogiose pakuotėse. Tokiu būdu sistemos labai praverčia ne tik mokykloje ar universitete, bet tampa ir tikrais audio pramogų centrais, ir viskas už tą pačią kainą!  Nepaisant sistemų pažangumo, jos kainuoja ne brangiau, nei kitos Lietuvoje platinamos analoginės FM sistemos, neturinčios minėtų tik skaitmeninei įrangai būdingų savybių. Siūlomos sistemos tinka naudoti su bet kokios firmos klausos aparatais, jei jie turi teleritės režimą. Taip pat mūsų siūlomos skaitmeninės FM sistemos ypač gerai užsirekomendavo nešiojančiųjų kochlearinius implantus tarpe, kuriems kokybiškas, be pašalinių triukšmų garsas yra itin svarbus. Šiuo atveju FM sistemos jungiamos prie kalbos procesoriaus gamintojo pridedamu DAI laideliu, tuo pačiu, kuris naudojamas ir kalbos procesoriaus sujungimui su bet kokia kita audio aparatūra. Tiesiog prijunkite ir klausykitės. 

Kompensavimas

FM (vidinio ryšio sistemos pilnai (Bellman Audio Domino Classic) ar didžiąja dalimi (Bellman Audio Domino Pro) yra kompensuojamos Techninės pagalbos neįgaliesiems centro besimokantiems. Kompensavimo tvarką rasite čia.