slides/ban-1280-4.jpg

NE JŪS VIENI

Žinomi žmonės turintys klausos netekimą

Klausos netekimas yra daug labiau paplitęs, nei galėjote įsivaizduoti. Jį turi ir nemažai  įžymybių. Čia minimi keletas labai gerai žinomų žmonių iš filmų, muzikos ir politikos, kurie ne tik padarė sėkmingą karjerą, bet ir susidorojo su klausos netekimu.

Jodie Foster 

Aktorė, režisierė ir prodiuserė saugo savo asmeninio gyvenimo detales, tačiau ji papasakojo apie turimą klausos netekimą ir galvos svaigimą „Chicago Tribune“ laikraščiui. Avinėlių tylėjimo ir Taksi vairuotojo žvaigždė taip pat buvo pastebėta dėvinti klausos aparatus.

Eric Clapton 

Gitaros legenda Eric Clapton 2018 metų pradžioje taip pat atskleidė, kad praranda savo klausą. „Aš kurstu ir turiu tinnitus“ Clapton pasakė Didžiosios Britanijos BBC televizijai. Muzikantas, gerai žinomas iš klasika tapusių dainų, tokių kaip „Sunshine of Your Love“, „Layla“ ir „ Wonderful Tonight“, sako, kad yra pasiryžęs koncertuoti tiek ilgai, kiek tik galės. 

Halle Berry 

 Oskaro laimėtoja Halle Berry prarado 80% savo klausos kairėje ausyje dar jauname amžiuje, smurto artimoje aplinkoje pasekmėje. Filmų „Monster‘s Ball“ ir „X-Men“ žvaigždė dažnai kalba apie savo klausos netekimą kad padidintų informuotumą smurto prieš vaikus šeimose prevencijos programose.   

Bill Clinton 

Kaip dauguma savo kartos žmonių, buvęs JAV prezidentas Bill Clinton ignoravo savo girdėjimo sunkumus daug metų iki kol gydytojai diagnozavo jam klausos netekimą siedami jį su amžiniais pakitimais ir buvimu garsiame triukšme. Dėl to jam būdavo sunku suprasti, ką žmonės kalba triukšmingose, minios situacijose, pavyzdžiui, restoranuose, teatruose ar konferencijose. Dabar Clinton dėvi klausos aparatus 

Holly Hunter 

Vaikystės liga paliko Oskaro nugalėtoją Holly Hunter kurčią kairėje ausyje. Tačiau ji neleido tam jos sustabdyti, ji atsilaikė ir netgi priskyrė dalį savo sėkmės klausai. "Aš manau, kad mano intensyvumas kyla iš to, kad aš giliai neprigirdžiu", - sakė "The Piano" žvaigždė JK dienraščiui "The Daily Telegraph". "Aš absoliučiai negirdžiu savo kaire ausimi. Man buvo devyni, kai persirgau kiaulyte. Aš manau, kad tai padarė mane atidžiu klausytoju ir gerai įsiklausančiu į tai ką žmonės sako."

Roger Daltrey 

Pagrindinis The Who grupės vokalistas atsiskleidė Las Vegaso publikai 2018 metų pradžioje: „aš esu labai labai neprigirdžiu“. Jis mano, kad jo klausos netekimas atsirado viso gyvenimo metu garsios muzikos klausymo pasekoje ir patarė koncertų lankytojams naudoti ausų kamštukus nuo triukšmo, pridėdamas: „Jei tik mes tai būtume žinoję jaunystėje“. Kitas jo grupės narys Pete Townshend taip turi klausos netekimą.  

Garsūs koncertai gali pasiekti triukšmo lygį, galintį pakenkti klausai, todėl, reikia atsižvelgti į Daltrey patarimus ir dėvėti ausies kamštelius koncertuose ir tai yra labai geras patarimas.

Whoopi Goldberg 

Aktorė, komediantė, dainininkė ir pokalbių šou organizatorė Whoopi Goldberg yra viena iš nedaugelio atlikėjų, laimėjusių "Emmy", "Grammy", "Oskarą" ir "Tony Award". Ji priskyrė savo klausos praradimą "metus iš metų trukusiam garsios muzikos klausymuisi taip arti subtilaus ausies būgnelio". Dabar ji dėvi klausos aparatus ir kalba apie savo klausos praradimo patirtį televizijoje.

Robert Redford 

„Butch Cassidy“, „Sundance Kid“ ir „Visų Prezidento Vyrų“ žvaigždė ir Sundance kino festivalio įkūrėjas dėl savo pasirinktos profesijos prarado 60 proc. klausos savo kairėje ausyje. 2013 m. filmo "All Is Lost" apie vienišą jūreivį klajojantį Indijos vandenyne klimato štormo filmavimo metu, Redford buvo užlietas vandeniu iš nematomų kamerai priešgaisrinių žarnų. Tai sukėlė sunkią ausies infekciją, kuri negrįžtamai pakenkė klausai.

Straipsnis paimtas ir išverstas iš Signia žiniaraščio.