slides/ban-1280-4.jpg

TINNITUS - ŪŽESYS AUSYSE

full-image

Tinnitus - ūžesys ausyse

Mūsų gyvenimai yra praturtinti subtilių garsų girdėjimo, nuo tylaus šnabždesio iki mėgstamos muzikos šuorų. Daug kam iš mūsų, deja, šis klausymosi malonumas gal, geriausiu atveju, būti prislopintas, o blogiausiu tapti kančia, kai prasideda spengima ausyse...

Tinnitus - vaiduoklis neegzistuojančio garso pavidalu

a Ekspertai vertina, kad apie 17% žmonių pasaulyje girdi garsus, kurie realiai neegzistuoja. Jie kenčia nuo būsenos vadinamos tinnitus. Industrinėse šalyse šis procentas netgi viršija 20%. 

Žodis tinnitus yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio reiškiančio “skambėjimas”. Bendrai vieni žmonės apibūdina tinnitus kaip skambantį triukšmą, kiti kaip burzgiantį, gaudžiantį, banguojantį ar švilpiantį garsą. Nesvarbu kaip būtų apibūdinamas tinnitus, visi jį turintys niekad jo neapibūdina kaip malonaus. Paprastai kalbant, tinnitus yra garso, kurio nėra, pojūtis. Deja, labai mažai yra žinoma kas jį sukelia. Bendrai įvardinamos apie 200 galimų priežaščių. Daugumoje atveju gydymas yra savo esme palengvinantis problemą, o pilnai išgydančio gydymo, deja, nėra. Yra pasiūlyta daug terapijų. Tyrimai rodo, kad galima naudoti klausos aparatus “užmaskuoti” ar prislopinti skambėjimą, susijusį su tinnitus. Specialūs klausos aparatai, vadinami tinnitus maskuotojai ("tinnitus-masker"), sukurti tinnitus terapijai gali būti pritaikyti ar specialiai užprogramuoti atitraukti dėmesiui nuo varginančių garsų ausyje (-se), palengvindami “išorinių” garsų klausymą. Kitos terapijos siūlo naudoti bio ryšį, kuris fokusuojasi ties atsipalaidavimo technologijomis. Dar kitos kognityvinės terapijos naudoja žmonių įtikinimą valdyti emocines reakcijas į tinnitus (“susitaikyti su juo”) ir taip padeda pagerinti gyvenimo kokybę. Bet kuriuo atveju Jūsų gydytojas padės Jums pasirinkti teisingą terapiją. Tinnitus gali būti jaučiamas su pertrūkiais, gali būti kintantis ir skirtingų intensyvumų arba, blogiausiu atveju, gali būti jaučiamas chroniškai, kitaip sakant visą laiką ir ilgais laikotarpiais.  

Plačiau apie Tinnitus

Priežastys

Chroniškas tinnitus kyla kai pojūtis to, kas normaliai turėtų būti tyliu garsu ausyje yra padidinamas ir tampa dominuojančiu. Žmogus jį pajunta ir vis daugiau ir daugiau koncentruojasi ties tuo pojūčiu. Dėl to subjektyvus garsas didėja, pojūtis stiprėja, asmuo darosi dar jautresnis ir dar daugiau fokusuoja savo dėmesį į šį pojūtį. Kiekvienas, kas papuola į šį užburtą ratą, ilgainiui jaučia tinnitus metus, ir netgi dešimtmečius. Chroniškas tinnitus prasideda nuo keliančio nerimą garso ausyje, kuris gali kilti dėl:
  • triukšmo
  • infekcijų
  • intoksikacijos
  • smegenų traumos
  • ligų (medžiagų apykaitos sutrikimų, kraujotakos sutrikimų, kaklinės stuburo dalies pažeidimų, etc.)
  • psichinio ar fizinio streso
Tinnitus statistika

Kas antras žmogus, jaučiantis neegzistuojančius garsus ausyse, yra kamuojamas vidutinio stiprumo – nepakenčiamo tinnitus. Maždaug 50% žmonių su tinnitus taip turi ir klausos netekimą. Iki 5% žmonių pasaulyje kenčia chronišką tinnitus. Daugelis iš tokių žmonių pasiekia tašką, kai psichinė įtampa, sukelta nuolatinio tinnitus (negalėjimas patirti tylių momentų, tylos malonumo), neleidžia jiems netgi normaliai miegoti ar dirbti. Pasekmės: nesugebėjimas susikaupti, nemiga, depresija, etc.Kas gali padėti?

Tam, kad galima būtų suvaldyti chronišką tinnitus yra reikalingas pasišventimas tiek dalyvaujančių specialistų, tiek ir paties žmogaus. Tam, kad tinnitus valdymas būtų sėkmingas, yra labai svarbu įsisąmoninti, kad jis greičiausiai niekad pilnai neišnyks. Tačiau tinkamos konsultavimo ir įpratimo terapijos dėka simptomai gali dramatiškai sumažėti, taip, kad tinnitus daugiau nedominuotų paciento sąmonėje. Jis tiesiog gali tapti dar vienu kasdieniu garsu. Pacientas mokosi kontroliuoti tinnitus. Terapija įtraukia ir išorinio įrenginio naudojimą. Kuo aukštesnio lygio technologija yra įgyvendinta tame įrenginyje, tuo geriau jis gali būti pritaikomas kiekvienam individualiam atvejui, suteikdamas didesnį atsipalaidavimo pojūtį. 

a

Ką siūlo Signia?

Kaip lyderiaujančio gamintojo ir klausos aparatų inovatoriaus, Signia filosofija siejama su žmonių, turinčių klausos sutrikimų, gyvenimo kokybės gerinimu, įskaitant ir spengimą ausyse. 

Signia statinio triukšmo tinnitus terapijos signalai ir vandenyno bangų tinnitus terapijos signalai dabar yra papildyti pažangiausia, naujausiais moksliniais tyrimais pagrįsta, išjovos terapija. 2017 metais vieninteliuose Signia klausos aparatuose buvo įgyvendinta išpjovos terapija, kuri gali sumažinti tinnitus efektus ir netgi priversti jį išnykti iš viso.

Signia tinnitus terapija reiškia ramesnę proto būseną, tiems kas ją naudoja.

Šiuolaikiniai klausos aparatai: padeda sumažinti spengimą ausyse.

full-image

Girdėkite tai, kas yra svarbu, be streso

Signia klausos aparatai yra nedideli technologiniai stebuklai. Jie ne tik sustiprina garsus ir gerina klausą, bet ir teikia įvairius spengimo ausyse šalinimo būdus.

Nors spengimas ausyse yra toks pat įvairus kaip ir jo priežastys, jis gali būti sugrupuotas į toninį (gryno tono) ir netoninį spengimą ausyse. Toninis spengimas ausyse yra dažnesnis ir apibūdinamas beveik nepertraukiamo garso ar persidengiančių garsų, su aiškiai apibrėžtu dažniu suvokimą, tai, pavyzdžiui, gali būti švilpimas, skambėjimas, bimbesys. Netoninio spengimo ausyse formos yra ūžimas, traškesys, klaksėjimas, gaudimas.

Terapijos

Signia tinnitus slopinimui, priklausomai nuo jo tipo, siūlo tris skirtingas terapijas, kurias netgi galima naudoti kelias vienu metu. Plačiau apie jas rasite skyrelyje Tinnitus terapijos.

Tinnitus terapija viena, kelios arba visos yra įgyvendintos pažangiuose IX platformos, AX platformos ir X platformos klausos aparatuose nuo 2 technologinio lygio, visuose modeliuose.