Pagalba klausos silpnėjimui

 

Maždaug 10% visų klausos netekimo atvejų galima padėti mediciniškai. Įvairiapusės šių laikų technologijų pažangos dėka apie 90% klausos netekimo atvejų galima padėti pritaikant klausos aparatus.

 

Įvairūs klausos aparatų modeliai tinka įvairiems klausos netekimo atvejams:

Kaip klausos aparatas veikia?

 

ITC ir ITE aparatai turi savyje viską: mikrofoną, stiprintuvą ir garsiakalbį, kuris išspinduliuoja sustiprintus garsus tiesiog į ausies kanalą. BTE aparatai taip pat turi mikrofoną, stiprintuvą ir garsiakalbį, bet siunčia sustiprintus garso signalus į nešiojamą ausyje įdėklą. Įdėklas nukreipia sustiprintus garsus į ausies būgnelį. Dauguma klausos aparatų turi garso reguliatorių ir yra maitinami mažomis keičiamomis baterijomis.

 

Klausos aparato parinkimas

 

Parinkti tinkamą klausos aparatą gali tik klausos aparatų specialistas. Parinkus tinkamą klausos aparatą, klausos aparatų specialistas, naudodamasis audiogramos duomenimis ir Jūsų atsiliepimais, gali atlikti klausos aparato pritaikymą, priderinant klausos aparato reguliavimą Jūsų individualioms reikmėms.

 

Ar reikia vieno ar dviejų klausos aparatų taip pat nustato klausos aparatų specialistas. Jei klausos netekimas yra abiejose ausyse, klausos aparatų specialistas atsižvelgs, ar du klausos aparatai duos geresnį rezultatą. Žmonėms, kurie neprigirdi abiejomis ausimis, nešiojant du klausos aparatus, pagerėja gebėjimas dalyvauti pokalbiuose, kalbos suprantamumas triukšmingoje aplinkoje, be to įvairių garsų girdėjimas yra daug natūralesnis.

 

Priežiūra

 

Nors yra sukurti ilgaamžiški ir patvarūs klausos aparatai, tačiau jie, kaip ir bet kuris kitas sudėtingas instrumentas, reikalauja reguliarios priežiūros. Bendras patikrinimas, valymas ir reguliavimas turi būti atliekamas kasmet arba kaip rekomenduoja Jūsų klausos specialistas. Daugelis klausos aparatų firmų siūlo papildomas priemones, tokias kaip valymo rinkinius, plovimo ir džiovinimo tabletes, kitus klausos aparatų priežiūros ir patikros priedus.

 

Šeimos palaikymas

 

Mokymasis girdėti su klausos aparatų pagalba pradžioje reikalauja praktinių įgūdžių tiek iš juos nešiojančiojo, tiek iš jį supančių žmonių pusės.

 

Kadangi klausos aparatai sustiprina visus garsus, klausos aparato savininkas turi išmokti išfiltruoti nenorimus garsus taip, kaip tai daroma normalaus girdėjimo atveju. Tai galioja net pažangių skaitmeninių klausos aparatų atveju, nes jie nors ir sumažina triukšmą, tačiau negali už jus nuspręsti, kuris garsas yra jums naudingas, o kuris ne. Kantrybė yra labai svarbi pirmoje mokymosi stadijoje. Atsiminkite, kad taip, kaip klausos netekimas paprastai ateina palaipsniui, per ilgą laiką, taip ir pripratimas prie garsų, kuriuos jums grąžins klausos aparatas, gali užimti laiko. Klausos aparato savininkas paprastai gan greitai pradeda priprasti prie klausos aparato ir atgauna natūralesnį gebėjimą suvokti garso kryptį ir reikšmę. Vienok laikas, kuris praeina iki kol žmogus pilnai įpranta prie klausos aparatų yra labai individualus ir priklauso nuo amžiaus, klausos netekimo pobūdžio, laipsnio, trukmės, netgi nuo žmogaus asmeninių savybių.

 

SIEMENS – technologija globėjiškose rankose

 

Siemens reaguoja į klausos silpnėjimo problemą jau daugiau kaip šimtmetį. Vienas iš keturių parduotų klausos aparatų pasaulyje yra pagamintas SIEMENS firmoje. SIEMENS kvalifikuoti darbuotojai, griežti kokybės kontrolės reikalavimai ir puikus aptarnavimas iškėlė SIEMENS į lyderių pozicijas klausos priežiūros srityje.

 

SIEMENS pirmieji sukūrė klausos aparatus ir išplėtojo jų gamybą. Pirmasis klausos aparatas, kaip mes jį dabar suprantame, buvo pagamintas 1910 metais, SIEMENS firmoje, kas daro SIEMENS labiausiai patyrusiu klausos ir kalbos instrumentų gamintoju pasaulyje. Šiomis dienomis SIEMENS siūlo patį plačiausią klausos aparatų diapazoną – nuo pačių mažiausių skaitmeninių CIC (pilnai kanalinių), ITC (minikanalinių), ITE (įausinių) ir BTE (užausinių) modelių iki aukščiausių technologijų intelektualių klausos aparatų.

 

Įsiklausant, konsultuojantis su audiologais, inžinieriais, klausos priežiūros specialistais ir gydytojais SIEMENS kompanija užsitarnavo profesinio atsakingumo, kokybiškos produkcijos ir puikaus aptarnavimo reputaciją. Nuo širdies stimuliatorių iki magnetinio rezonanso sistemų SIEMENS yra pionieriai sveikatos apsaugos sistemose, įrenginiuose, kurie palaiko ir gerina gyvenimo kokybę.

 

 

« Atgal -